Ewa Bałdyga w kapitule The Best Annual Report

Ewa Bałdyga

Ewa Bałdyga, wiceprezes agencji Martis Consulting zasiądzie w kapitule konkursu „The Best Annual Report”, czyli na najlepszy raport roczny. Organizatorem konkursu jest Instytut Rachunkowości i Podatków, od lat dbający o najwyższe standardy w sprawozdawczości finansowej i raportowaniu spółek z rynku regulowanego i New Connect. Obecnie trwają zgłoszenia do XII edycji konkursu.

 

Z myślą o promowaniu wysokich standardów prezentowania obowiązkowych i nieobowiązkowych danych przez spółki, w tym głównie finansowych, powstał konkurs The Best Annual Report. Kapituła konkursowa co roku wybiera najbardziej rzetelne, przejrzyste, zgodne z najnowszymi wymogami prawnymi i standardami, nowoczesne raporty roczne spółek. Pod uwagę brane są dokumenty drukowane tradycyjnie oraz te istniejące tylko w sieci.

Współpraca z Instytutem Rachunkowości i Podatków i moja obecność w jury konkursu The Best Annual Report to nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim realizacja wspólnych celów. Martis Consulting dba o najwyższe standardy komunikacji swoich klientów, w tym o raportowanie i profesjonalną komunikację z rynkiem kapitałowym. Zależy nam na promowaniu najlepszych praktyk. I to właśnie jest ideą The Best Annual Report – kapituła wskazuje na te raporty roczne, na których warto się wzorowaćmówi Ewa Bałdyga, wiceprezes zarządu Martis Consulting.

Obecność Martis Consulting w kapitule The Best Annual Report oznacza też m.in. wskazywanie wzajemnie na swoje usługi przy kontaktach z klientami, pomoc w pozyskaniu nowych klientów oraz merytoryczne wsparcie.

 – Jestem przekonana, że wspólnie z ekspertami w zakresie raportowania z Martis Consulting uda się nam z sukcesem promować wysokie standardy wśród spółek. The Best Annual Report ma zwracać uwagę na to, w jaki sposób dobrze i kompleksowo raportować, aby spełniać aktualne standardy, w tym dyrektywy unijne, a także przejrzyście kontaktować się z otoczeniem spółki – mówi Małgorzata Gula, prezes zarządu Instytutu Rachunkowości i Podatków.

Zgłoszenia wersji papierowych raportów trwają w tegorocznej edycji konkursu do końca lipca 2017 r., a raportów w internecie do 31 sierpnia 2017 r.

Partnerem strategicznym konkursu jest GPW w Warszawie.

Wróć do Aktualności Wróć do strony głównej